Yalıtım Malzemesini Uygulama Çeşitleri

Yalıtım malzemelerinin, kimyasal yapıları ve uygulama yöntemleri, birbirlerinden farklı olmasından ötürü, uygumla sırsındaki araçlarda, birbirinden farklıdırlar. Aşağıda yalıtım gereçlerinin tanımı, kullanma kullanımı ve işlevleri verilmiştir.

Lastik Çekiç
Seramik kaplama malzemeleri ve gaz betonun sağlıklı yapıştırılması ve terazilemesinde kullanılır.

Lastik Mala
Derz dolgu uygulamalarında ve sıva yüzeylerini düzeltmede kullanılır.

Taraklı Mala
Taraklı mala ustanın tüm yapıştırma ve tamir harcı uygulamalarında, kullanılan ürüne göre 6x6x6 – 10x10x10 mm gibi tarak ölçüleri önemlidir. Kullanma talimatları dikkatle incelenmelidir.

Spatula
Yüzeylerin kazınarak tesviyesi, küçük tamiratlar, takım temizliği vb işlemlerde çantanızın vazgeçilmez demirbaşıdır.

Su Terazisi
Yapıştırma, gazbeton ve tüm zemin uygulamalarında ideal açının sağlanabilmesi terazi ile mümkündür.

Etiketler/Genel: , , , , , , , , ,

Yorumlar: Bir yorum

881 okunmuş

  • sait
    Kasım 22nd, 2011 at 10:47

    gaz beton duvar ormeli mustakil evimin dis cephe izolasyonu polistren 5 cm kalinliginda ve onun uzerine surulen astar ile yapildi ayni sekilde pencere onlerinde de ayni sekilde izolasyon yapildiktan sonra herhangi bir dis cephe kaplamasi ve pencere onlugu koyamadim. evin zemin katinda ise dis cephenin zeminle birlestigi yerde kaldirim yaptim ve buradada yetrli bir yuzey butunlesmeleri olmadigi icin yagisli havalarda acik olan yerlerden su sizntisi olmaktadir. bunun onune saglikli bir sekilde gecmek icin ne yapmaliyim henuz dis cephenin ve pencere onlerinin kesin olarak biririlmesine yonelik gerekli birikim olmadigi icin uygun cozumler oneren dostlara minnet borclu olacagim. beton sebeti cozum olabilir mi ve nasil hazirlanir.

Cevap Yazın

İsim (Gerekli)

E-posta (Gerekli)

URI

Yorum